Movement 2009 Timeslots released!

As usual there will be some tough decisions to made, i am already starting to tear up, techno tears that as, made straight out of vinyl.

Movement 2009 Schedule

Vitamin Water Main Stage Saturday May 23rd

2-3:30PM Mieka du Franx

3:30-5PM Drumcell – live

5-7PM Steve Bug

7-9PM Francois K

9-12AM Carl Cox

Beatport Stage Saturday May 23rd

12-2PM Liz Copeland

2-4PM Nikola Baytala

4-5:30PM Heidi

5:30-7PM Damian Lazarus

7-9PM Adam Beyer

9-11PM Marco Carola

Made In Detroit Stage Saturday May 23rd

1-3PM Stacey Hale

3-430PM Shaun Reeves

4:30-7:30PM Mike Clark, Delano Smith & Norm Talley

730-9PM Rick Wade

9-11PM Mike Huckaby

Red Bull Music Academy Saturday May 23rd

2-3:30PM The Sight Below – live

3:30-5:30PM Lusine – live

5:30-6:30PM Kate Simko – live

6:30-7:30PM Kevin Reynolds – live

7:30-9PM Ryan Elliott

9-10PM Exchange Bureau – live

10-11PM Krazy Baldhead – live

11-12PM The Glitch Mob – live

——————————————

Vitamin Water Main Stage Sunday May 24th

2-330PM Minx

330-5PM Al Ester

5-630PM Osunlade

6:30-7:30PM Innervisions live: a critical mass – live

7:30-9PM Dennis Ferrer

9-12AM Loco Dice vs. Luciano

Beatport Stage Sunday May 24th

12-2PM Chloe Harris

2-4PM Frankie Vega

4-6PM Nic Fanciulli

6-8PM Tiefschwarz

8-10PM Wighnomy Bros

10-11PM Guy Gerber – live

Made In Detroit Stage Sunday May 24th

430 West & Friends present "Techno City"

2-4PM Monty Luke

4-5:30PM Will Web

5:30-7:30PM Jay Denham

7:30-8:30PM Octave One – live

8:30-930PM Marc "MK" Kinchen & Scotty Deep – live

930-11PM Anthony Rother – live

Red Bull Music Academy Sunday May 24th

2-6PM DJ Omega, DJ Godfather DJ Deeon, Starski & Clutch, DJ Slugo, DJ Dick

6-7:30PM Mark "8en" Moss

7:30-8:30PM Neil Landstrumm – live

8:30-10PM RJD2

10p-11:30PM Z-Trip

——————————————

Vitamin Water Main Stage Monday May 25th

2:30-4PM Luke Hess – live

4-5:30PM Quentin Harris

5:30-7PM Carl Craig

7-8PM Los Hermanos – live

8-10PM Kevin Saunderson

10-12AM Derrick May

Beatport Stage Monday May 25th

12-2PM Clark Warner

2-3:30PM Anthony Attalla

3:30-5PM Adultnapper

5-6:30PM Ellen Allien

6:30-8PM Tiga

8-9:30PM Bad Boy Bill

9:30-11PM Benny Benassi

Made In Detroit Stage Monday May 25th

2-3:30PM Craig Gonzalez

3:30-5PM Lee Curtiss

5-6:30PM Seth Troxler

6:30-8PM Seoul vs Linder 2×4

8-9:30PM Buzz Goree

9:30-11PM Audion – live

Red Bull Music Academy Monday May 25th

2-3:30PM Kero – live

3:30-5PM Flying Lotus – live

5-6:30PM Benga

6:30-7:30PM Afrika Bambaataa

7:30-9PM Busy P

9-11PM Bassnectar

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestmailby feather